Reference

Na Jin jógu k Šárce jsem začala chodit v období, které bylo v mém životě velmi stresové. Vlastně jsem pak zjistila, že se vždy v úterý po mém cvičení "něco" změní a já se pak několik dní více směju, jsem více nohama na zemi a celkově nějak v pohodě... Šárčin příjemný hlas při cvičení, dlouho držené pozice a závěrečná relaxace na mně fungovaly jako jakýsi uvolňující balzám, nebo masáž. Opravdu jsem se pak dověděla, ze účinek Jin jógy je masáži velmi podobný :)

Gabriela Ryšková, grafička, ilustrátorka a tvůrkyně projektu jogazobyvaku.cz
-------


 

"Jin jógu jsem objevila před pár lety a díky Šárce jsem se k ní opět vrátila. Praktikování jin jógy beru jako perfektní balanc k ashtanga józe, kterou take cvičím. Navíc Šárka vede hodiny velmi citlivě, její výklad je přesný a hodiny mají velmi uvolňujicí až meditativní nádech. Po lekci se vždy cítím jak z pohádky:-)"

Lucie Podlucká

--------

 

" K Šárce jsem začala chodit na sérii workshopů JIN jógy v Českých Budějovicích. Od začátku mě velmi oslovil Šárčin osobitý a velmi vnímavý přístup, který, jak jsem posléze poznala, prolíná nejen všemi jejími lekcemi od jin jógy přes hatha jógu až po prana vishyu ale celým jejím způsobem života. Miluji "válení se" na jin-joze, které mi posléze poskytne vnitřní radost - ať byl den jakýkoliv. Oblíbila jsem si znovu 5 Tibeťanů, které cvičím (téměř) každé ráno a pokud mohu nenechám si ujít jógové víkendy spojené s meditacemi. 

Šárka je pozoruhodná žena, která mě nepřestává inspirovat svou vnitřní silou, jemností, grácií a obrovskou odvahou začínat nové neprobádané možnosti a učinit je přístupnými a jasnými skutečnostmi pro ostatní.

Pro mě osobně je Mistrem hodným následování. Jsem poctěna navštěvovat její jógové lekce a sdílet společné chvíle."

 

S láskou a úctou Dita Prchlíková, žena uvědomujícící si radost a hojnost Života:-)

------

 

"Šárka mi umožnila se vrátit na cestu, kterou jsem započala před dětmi, a umožnila mi se vrátit zpět do těla. Bylo překvapivé jak málo stačilo k probuzení a jak jemná energie spustila nejen energii v těle, ale i v mysli. Šárka mi pomohla znovu objevit jógu a směr kterým se vydat. Díky."

 

Linda Mezerová, výtvarnice a lektorka vědomého mateřství a rodičovství

------

 

Šárka je milé děvče a na polední jógu s ní se moc tešívám. Krásně si protáhnu tělo, uklidním a naladím mysl a jde mi pak všecho mnohem lépe od ruky. Joga mi dáva křídla.

Lucie Petrová, projektová manažerka

------

Jóga mi v dnešní hektické době dává možnost najít klid a pohodu.

Jin jóga se Šárkou dává těmto stavům další ještě další rozměr... čas tu plyne pomaleji...

Karel Všetečka, úředník

---

"Eliška Soudková, 23 let, studentka a nejmladší sestřička

Dlouho jsem žila v domění, že jóga není nic pro mě. Nicméně když si Šárka před 4 lety ve Vancouveru potřebovala na někom trénovat nově nabité znalosti a zkušenosti, zjistila jsem, že cvičení jógy je vlastně skvělý způsob, jak se odreagovat, odpočinout si, protáhnout se a načerpat novou energii.
Od té doby, co mě Šárka naučila i sestavu 5 Tibeťanů, si už neumím představit své ráno jinak. Stala jsem se závislou na józe, a obzvlášť na józe se Šárkou. Nyní využívám každé možnosti si zajít zacvičit na Šárčiny hodiny, ze kterých vždy odcházím šťastnější, odpočatější a vyrovnanější. Šárka není pouhou lektorkou jógy. Šárce se daří na svých hodinách rozsévat štěstí a pohodu. Říká se, že štěstí se za peníze nekoupí. Já o tom ovšem začínám pochybovat ;)"

---

"Cvičit k Šárce jsem začal chodit v období, kdy jsem zažil nepříjemnou životní údálost.V práci jsem měl navíc mnoho stresu a doma mi to také nevycházelo dle představ. Se Šárkou jsem začal cvičit Trauma- sensitive jogu a po čase jsem zjistil (nutno říci, že jsem cvičil a cvičím každé ráno) začal cítit celkové uvolnění těla a hlavně jsem se mohl začít znovu soustředit a užívat života naplno. Na Šárce ocenuji citlivý přístup a pochopení, které cviky jsem v danou chvíli potřeboval nejvíce. Při cvičení jsme se zaměřovali na pozvolné otevírání hrudníku …a po určité době praxe se cítím mnohem volnější a otevřenější celkově. Vřele doporučuji spolupráci se Šárkou a přeji, aby jste zážili při józe, tak pěkné zážitky jako já."

 

Petr Jirutka, obchodní manažer a otec dvou dcer

------

 

Šárky hodiny jin jogy posunuly moje vnímání jogy, sebe sama a svého těla zase o kousek dál . V některých z pozic jsem vnímala svoje tělo tak intenzivně, jako se mi v mojí praxi zatím nepodařilo, zároveň jsem velmi snadno dokázala vnímat i emoce a prožitky a to hlavně díky tomu, jak Šárka popisuje pozice a zároveń i to, co se může dít v mysli. Po hodině je moje tělo krásně lehké, uvolněné jako po masáži a mysl klidná. 

Ale pozor - je to velmi návykové,  budete chtít zažít to vše znovu :)

Andrea, administrativní pracovnice

-----

 

„Na Jin jógu k Šárce jsem se přihlásila naprosto neplánovaně, po té, co jsem zaslechla, jak si tento druh jógy chválí moje mladší kolegyně v práci. Má zvědavost mi nedala, ťukla jsem do vyhledávače v  počítači slovo „Jin jóga“ a hned jsem byla pozvána na měsíční kurs Jin jógy – každé úterý v týdnu - , což vyhovovalo mé zvědavosti.  Jógu jsem dosud neprovozovala, nikdy jsem se o ni nezajímala, poznala jsem jen cvičení Tai chi , Pilátes, ale jógu jsem přesouvala až na „někdy“ v důchodu.

Díky Šárce, jejímu kouzelnému hlasu, vřelému přístupu a empatii  jsem se nechala  do cvičení tak vtáhnout, že prvotní pocit handicapu - že je mi  61 let, jsem babičkou 5 ti vnoučat, 2 roky po operaci nohy  a ocitla jsem se mezi mnohem mladšími lidmi - naprosto zmizel. Hned po první  hodině jsem  odcházela mnohem mladší myslí i tělem a těšila se na další hodinu. Byla to jedna z  velmi užitečných „zvědavostí“ v mém životě.“ Rozhodně ale ne poslední, základy které jsem se Šárkou získala,  si plánuji prohlubovat.

Hana M., finanční účetní

-----

Kontakt

Šárka Soudková, Ph.D. Tel. IL : 00972 55-9928048
Tel. CZ: 00420 608 528 886
sarkayoga@gmail.com